Nejčastější dotazy

Můžu vzít s sebou na FolKaliště svého pejska?

Určitě ano. Jsme festival uprostřed přírody a pokud máte svého čtyřnohého mazlíčka dobře vychovaného a on má dobře vychovaného pána, který ví jak se o pejska starat, určitě jsou vítáni. Jen je třeba dbát na bezpečnost pejsků i ostatních návštěvníků festivalu.


Můžeme přijet na festival karavanem, nebo obytným přívěsem?

Určitě ano, ale celý areál festivalu a přilehlého parkoviště je v mírném svahu a pro karavany jsou zde pouze 4 místa. Další parkovací místa pro karavany najdete na parkovací louce v polovině cesty mezi obcí a Chalupou na Bělici, kde je rovina. Letos se chystáme vyjít vstříc i těm, kdo na této louce budou spát ve vlastních autech a umístíme zde i jednu mobilní toaletu. Blokaci míst pro karavany neposkytujeme, je třeba přijet včas.


Najde se v sortimentu jídla na festivalu něco i pro vegetariány?

Na FolKališti najdete nejen klasické klobásy, steaky, langoše a bramboráky, ale také bohaté obědové menu klasické české kuchyně včetně bezmasých pokrmů jako například těstovinový salát, zeleninové rizoto nebo zapečené těstoviny s houbami.


Je možnost někde v areálu koupit na snídani čerstvé pečivo?

Tímto dotazem mi nahráváte jak se říká na smeč. Protože náš festival je asi jediný, který návštěvníkům nabízí snídani formou švédských stolů. Za malý poplatek si můžete nabídnout takřka klasický hotelový sortiment dle vašeho výběru, včetně pečiva.


Píšete, že kapacita areálu je 500 návštěvníků. Co když nebudu mít vstupenku v předprodeji a festival bude plný? Odjedu domů s nepořízenou?

Kapacitu areálu jsme určili vzhledem k omezeným parkovacím prostorám a kapacitám cateringu, který pořizujeme z vlastních zdrojů. Naším cílem není pořádat monstr akci, ale akci na pohodu abyste se dobře cítili vy, ale abychom si to v pohodě užili i my pořadatelé. Proto pokud se stane, že se množství prodaných vstupenek přiblíží dané hranici, ukončíme předprodej, ale od brány Vás nikdo domů nepožene.


Nešlo by zvýšit počet mobilních toalet, někdy to je až …?

Před dvanácti lety jsme dle odhadu odborné firmy instalovali čtyři mobilní toalety, letos už jich plánujeme osm a určitě v sobotu ráno opět proběhne jejich servis a vyčištění. Návštěvníky, kteří nemají v oblibě mobilní toalety, chci jen upozornit, že deset metrů od mobilních toalet pod budovou jsou umístěné i stálé kadibudky, které jsou průběžně udržovány a jejich obsah se určitě za dobu festivalu nenaplní.


Od kolika hodin je možný vstup do areálu?

Na bráně festivalu se budou vydávat pásky a bude možno zakoupit vstupenky od pátku 16:00. Stánky začnou postupně fungovat asi ve stejném čase. Ale můžete přijet třeba už ve čtvrtek, postavit si stan, poklábosit s pořadateli, případně i přiložit ruku k dílu. Jídlo a pití si však do výše uvedeného startu musíte zajistit sami

Partneři:

Obec Kaliště

Logo Nadace život umělce - 30 let